Taş Yünü

Bazalt, dolomit ve diyabaz gibi volkanik kayaçların 1400 -1600 °C’de eritme işlemi ile lav haline getirilip, lavın elyafa dönüştürülmesi ve elyaf, bağlayıcı ile karıştırılarak özel işlemlerden geçmesiyle elde edilen doğal bir yalıtım malzemesidir.

Terrawool taş yünü, iyi bir su itici gibi davranış gösterirken, sahip olduğu düşük difüzyon direnci sayesinde nemin bina içinde tutunmasını ve nemden dolayı oluşabilecek olumsuzlukları engeller.

Boyutsal kararlılığı sayesinde, oluşabilecek sıcaklık geçişlerinden etkilenmez. Yüksek sıcaklığa dayanıklı Terrawool taş yünü, tek malzeme ile ısı ve ses yalıtımı yapar. Yangın yalıtımı için de güvenli bir malzemedir.

Üretim tesislerimiz, Kayseri-İncesu merkez ilçe sınırları içinde bulunan organize sanayi bölgesinde faaliyet göstermektedir. 250 bin m2 arazi üzerine 50 bin m2 kapalı alanı bulunan tesisimiz %100 yerli sermayeli Türkiye’nin en büyük tesisidir. İleri teknoloji ile donatılmış tesisimiz 80 bin ton/yıl kapasite ile her ebat ve cinste üretim yapabilmektedir.

Isı Yalıtımı ve Enerji Verimliliği

Gelişen dünyamızda ortak sorun enerjinin verimli kullanımıdır. Enerji tasarrufu doğru yalıtım ürünleri ve yalıtım kalınlıkları ile sağlanmaktadır. Taşyünü ürünleri ile yapılan yalıtım ilk yatırım enerji maliyetlerini düşürmekte, sürekli ve güvenilir ısı yalıtımı oluşturmaktadır.

Ses Yalıtımı ve Konfor

Yaşam konforu ve insan sağlığı açısıdan ses yalıtımı günümüz yapıların vazgeçilmez ihtiyacıdır. Taşyünü doğal yapısı ile ses geçişlerini ve titreşimleri azaltarak doğru yalıtım detayları ile tam bir ses yalıtımı sağlar.

Yangın Yalıtımı ve Güvenliği

Taşyünü ürünleri sıcaklık dayanımı olarak 1000 °C ye kadar dayanmakta, yapılarımızın yangına karşı güvenlik süresini uzatmakta , yanmazlık özelliği sayesinde güvenli yaşam alanları oluşturmaktadır.

Buhar Geçirgenliği

Isı yalıtım uygulamalarında, yapı fiziği açısından en önemli özelliklerden bir tanesi kullanılan yalıtım ürününün buhar geçirgen yapıda olmasıdır. Taşyününün doğal yapısı buhar geçirgen, nefes alabilen yalıtımlı yüzeyler oluşturur.

Menü
Canlı Destek
Canlı Destek
Merhabalar,
Nasıl Yardımcı olabilirim.
https://www.terrawool.com/kurumsal/tarihce